Wydanie: PRESS 05-06/2019

Krach darmochy

Bezpłatny dziennik „Metro” właśnie zakończył żywot w swojej ojczyźnie, choć był przekleństwem wydawców na całym świecie i miał doprowadzić do upadku płatnych gazet.

Kiedy w marcu br. do redakcji bezpłatnego dziennika „Metro” w centrum Sztokholmu wkraczają komornicy, wydawca zalega z wypłatą setce dziennikarzy, ma wierzytelności wobec skarbówki oraz firmy, od której wynajmuje lokale biurowe. Konfiskatę komputerów w ostatniej chwili ratuje decyzja sądu o przyjęciu wniosku właściciela o restrukturyzację „Metra”. W dokumencie pisze, że do „trudnej sytuacji finansowej gazety przyczynił się spadek dochodów z reklam, które przejęły takie podmioty jak Google oraz Facebook”.

26 marca 2019 roku ponad 700 tys. czytelników w Sztokholmie, Göteborgu, Malmö nie dostaje już swojej bezpłatnej gazety.

Daniel Zyśk, Sztokholm

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.