Wydanie: PRESS 05-06/2019

Niewolnicy Twittera

Amerykańscy dziennikarze mają problem z Twitterem: z jednej strony dostrzegają jego przydatność w newsach, z drugiej – destrukcyjny wpływ na poziom mediów.

Mniej więcej przed dekadą Susan Maushart, amerykańska dziennikarka mieszkająca w Australii, na pół roku zrezygnowała z używania nowoczesnych technologii. Do wzięcia udziału w eksperymencie, który zaczął się od tygodnia bez prądu, zmusiła też dwójkę swoich nastoletnich dzieci. Maushart następnie zebrała obserwacje o tym, jak technologia wpływa na nasze życie, w książce „The Winter of Our Disconnect”.

Na początku tego roku podobny eksperyment przeprowadziła redaktor naczelna amerykańskiego serwisu Insider. Odcięła swój zespół redakcyjny od zasilania. W pewnym sensie. Julie Zeveloff West wprowadziła w redakcji tygodniowy zakaz korzystania z Twittera.

Marcin Firlej

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.