Wydanie: PRESS 05-06/2019

Krótkie spięcie

Pięć osób. Pięć redakcji. Pięć odmiennych ideowych środowisk. Dzieli je wiele, ale – jak przyznają sami dziennikarze – łączy gotowość wyjścia z bańki.

Agnieszka Wiśniewska, rocznik ‘82, o obecnej debacie medialnej: – To zwykłe oszustwo. Zamiast rozmowy jest kłótnia. Zapraszamy dwie strony sporu nie po to, by prezentowały swoje argumenty, tylko żeby się obrażały. Ważne jest, kto kogo zaorał.

Jarema Piekutowski, rocznik ‘78: – Celem nie jest dotarcie do prawdy czy rozmawianie z inaczej myślącym. Celem jest zniszczenie.

Jarosław Kuisz, rocznik ‘76: – Nieprawdą jest, że wszyscy dzielą się wyłącznie na dwa obozy: PiS i antyPiS.

Szymon Rębkowski, rocznik ‘94: – To, że mamy różne odpowiedzi na pytania, nie znaczy, że nie mamy tych pytań sobie wzajemnie zadawać.

Karolina Olejak, rocznik ‘94: – Chcemy zobaczyć, co nas łączy, a co dzieli. Patrząc na dany problem z różnych perspektyw, dostrzegamy, co z naszej jest najistotniejsze.

Pięć osób. Pięć redakcji. Pięć odmiennych ideowych środowisk. Dzieli je wiele, ale – jak przyznają sami dziennikarze – łączy gotowość wyjścia z bańki.

Grzegorz Sajór

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.