Wydanie: PRESS 05-06/2019

Chorwacka droga

Chorwacki rząd traktuje dziennikarzy jak przestępców. Unia Europejska prawie nie reaguje.

Na zdjęciach widać kilkaset osób z transparentami. Demonstracja niby niewielka, ale robi wrażenie – że w kraju dziewięciokrotnie mniejszym od Polski aż tylu dziennikarzy i ludzi mediów wyszło na ulice Zagrzebia w marcu br., sprzeciwiając się ograniczaniu wolności słowa w Chorwacji. Pierwszy raz tak solidarnie. Bo już mają dość. Słabo opłacani, szykanowani przez władze, bici i zastraszani. Czarę goryczy przelała lawina pozwów sądowych, które publiczna Chorwacka Radiotelewizja (HRT) zaczęła wytaczać własnym pracownikom, żeby nie mówili o cenzurze.

„Wy przejęliście media, my nie oddamy dziennikarstwa” – głosił napis na największym transparencie.

Krzysztof Boczek

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.