Grupa Lux Med

NA RATUNEK UCHODŹCOM

OD POCZĄTKU INWAZJI ROSJI NA UKRAINĘ I WYBUCHU KRYZYSU HUMANITARNEGO GRUPA LUX MED ODGRYWA BARDZO DUŻĄ ROLĘ WE WSPARCIU DZIAŁAŃ POMOCOWYCH

Grupa Lux Med jest inicjatorem i organizatorem rozbudowanego programu wsparcia medycznego i zawodowego dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po wybuchu wojny. Program oparty jest na trzech filarach – pomocy doraźnej, leczeniu szpitalnym i rozwoju zawodowym i ma zapewnić pilną pomoc medyczną, opiekę lekarzy specjalistów oraz szpitalną i możliwość podjęcia pracy w branży medycznej w Polsce. Działania realizowane są głównie przez Fundację Lux Med im. dr. Joanny Perkowicz. Projekt jest finansowany przez Bupa, ubezpieczyciela i świadczeniodawcę usług medycznych na całym świecie, właściciela Grupy Lux Med. Na pomoc w realizacji tego programu przeznaczone jest w pierwszym etapie ok. 35 mln zł (6 mln funtów).

Pierwsze działania pomocowe dla osób przyjeżdżających z Ukrainy oraz dla rodzin pracowników Grupy pochodzących zza wschodniej granicy podjęła w niespełna 24 godziny po wybuchu wojny. Obecnie Lux Med udziela bezpłatnej pomocy medycznej w ponad 270 placówkach i 14 szpitalach. Personel medyczny jest lub był obecny w 20 centrach pomocowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Elblągu, Wrocławiu, Łodzi i Trójmieście.

W centralnym punkcie Warszawy, w budynku hotelu Marriott otworzono Centrum Medyczne dla Uchodźców, udostępniając w nim m.in. gabinety pediatrii, internistyczne, ginekologiczne, zabiegowe czy opieki psychologicznej. W centrum pracuje też personel medyczny z Ukrainy, co znacząco ułatwia kontakt na linii pacjent–lekarz. Do placówki zgłasza się nawet kilkaset osób dziennie, niektóre z nich wymagają hospitalizacji, a także leczenia chorób przewlekłych.

Grupa Lux Med koordynuje też duży punkt medyczny w Ptak Warsaw Expo, gdzie znajduje się sześć gabinetów klinicznych prowadzonych przez pielęgniarki, ratowników medycznych i lekarzy, w tym pediatrów, specjalistów chorób wewnętrznych i ginekologów. Punkt ma własną aptekę.

Press

Przy Szpitalu Lux Med Onkologia w Warszawie przy ul. Szamockiej powstał wiodący Oddział Pomocy Doraźnej obsługujący uchodźców. Dzięki usługom szpitalnym na pomoc medyczną mogą liczyć zarówno osoby w stanach nagłych, jak i wymagające kontynuacji leczenia np. onkologicznego.

Do tej pory Grupa Lux Med pomogła blisko 85 tys. osób, dla których zrealizowano 155 tys. usług medycznych. Ponad 1,3 tys. świadczeń dla blisko 1000 pacjentów udzielono w ramach opieki szpitalnej.

Pomoc niesiona przez Grupę dotyczy też wsparcia osób pracujących przed wojną w sektorze medycznym w Ukrainie. Mogą oni liczyć m.in. na bezpłatne kursy języka polskiego i pomoc w formalnościach umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie medycznym w polskich placówkach. Obecnie Lux Med oferuje zatrudnienie m.in. na stanowiskach asystenta lekarza, asystenta medycznego, sekretarki medycznej. Zatrudnienie w placówkach firmy znalazło ponad 120 uchodźców z Ukrainy, w tym 53 lekarzy.

W związku z kryzysem uchodźczym Grupa Lux Med udziela również wsparcia prawnego, logistycznego i finansowego rodzinom pracowników jadących z granicy i pomaga szpitalom w Ukrainie, przekazując wyposażenie i środki sanitarne. Dla szpitala we Lwowie zakupiła dwie w pełni wyposażone karetki. Współpracuje również z Polską Akcją Humanitarną i z SOS Wioski Dziecięce w programie „SOS Ukrainian Children”, a także wspiera działania wolontariackie.

Grupa Lux Med wspólnie z Bupa będzie niosła pomoc uchodźcom z Ukrainy tak długo, jak będzie to potrzebne.

Press

KONTAKT

Łukasz Niewola
dyrektor komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju
tel. 885 617 870
[email protected]

Joanna Węgrzynowska
manager ds. ESG
tel. 885 611 835
joanna.wę[email protected]

EFEKT

PONAD 155 TYS. BEZPŁATNYCH USŁUG MEDYCZNYCH – ambulatoryjnych i szpitalnych – udzieliła do tej pory Grupa Lux Med ukraińskim uchodźcom

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.