Wydanie: PRESS 07-08/2020

Kręci nas technologia

Ranking najlepszych magazynów online

I nternetowe magazyny online to zjawisko stosunkowo nowe. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jakie treści oferują i co warto czytać w weekend, zaglądając do sieci. Do oceny wybraliśmy wyselekcjonowany zestaw magazynów online – dziennikarskich i publicystycznych. Warunkiem koniecznym było to, żeby ukazywał się co najmniej raz w tygodniu, a tematyka była szersza niż treści lokalne lub wysokospecjalistyczne. Oczekiwaliśmy, że nie będą to także weekendowe wersje z wyborem tekstów z tygodnia, ale teksty premierowe, przygotowane właśnie z myślą o magazynie. Zależało nam na czymś specjalnym do poczytania w weekend.

Wybrani przez nas eksperci oceniali poziom merytoryczny, atrakcyjność wizualną, funkcjonalność i zaangażowanie użytkowników. Choć w wielu przypadkach wydawcy nie chcieli się pochwalić zasięgiem, to niektóre – jak Magazyn WP – mają kilkumilionową publiczność realnych użytkowników.

Najlepszy w zestawieniu okazał się Spider’s Web+, który zadebiutował niedawno. „Wierzy mu się” – brzmiała najkrótsza rekomendacja. Przy najwyżej ocenianych najlepsze noty zbierały te magazyny, które wyróżniały się tematyką i sposobem podania, łatwością kontaktu oraz efektem nowości.

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.