Wydanie: PRESS 07-08/2020

Blajer mówi: biznes

Dziennikarze ekonomiczni z zadziwiającą zręcznością tłumaczą przejście swojego kolegi Pawła Blajera z TVN 24 do TVP Info

Gdy w pewną marcową sobotę br. Paweł Blajer po raz pierwszy pojawia się na antenie TVP Info, prowadząc program „Antykryzys poradnik”, wzbudza spore zdziwienie internautów, którzy komentują: „Paweł Blajer przeszedł z TVN do TVP. Zadebiutował na antenie. Oczadział?” – pisze jeden z użytkowników Twittera.

Inni komentują: „Szmal to nie wszystko, czasem trzeba spojrzeć w lustro”, „W życiu różnie bywa, ale nie wskakuje się do szamba, gdy świat tonie”.

Zaskoczyło ich, że Blajer, do niedawna dziennikarz ekonomiczny TVN 24 BiS, szanowany za profesjonalizm i rzetelność, przeszedł do telewizji Jacka Kurskiego, jawnie uprawiającej propagandę na rzecz partii rządzącej.

Sam Paweł Blajer nie wyjaśnia powodów swojej decyzji w mediach społecznościowych. Odmawia też rozmowy ze mną. W SMS-ie tłumaczy, że choć krytykę dostrzegł, to kieruje się „jednak tym, aby zachować umiar i nie szukać rozgłosu. Zwłaszcza w obecnej sytuacji gospodarczej chciałbym skupić się bardziej na obowiązkach” – napisał.

BEZ KOMENTARZA

„Nie wierzę” – zareagował na gorąco Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska, dawniej też dziennikarz TVN, kiedy „Presserwis” poinformował go o decyzji Blajera. I dodaje: – Paweł Blajer był bardzo kreatywnym dziennikarzem, obronił doktorat z prawa handlowego, bezpośredni, koleżeński. Dobra dusza redakcji. Kłóciliśmy się tylko merytorycznie. Dziennikarz przechodzący do TVP Info ryzykuje reputacją, ale mam nadzieję, że wie, jak wybrnąć z tej sytuacji.

Większość dziennikarzy, których o Blajera pytam, nie chce oceniać jego decyzji. Za to, w przeciwieństwie do internautów, są kreatywni w szukaniu dla niego wymówek. A wielu po prostu woli się nie wypowiadać.

Małgorzata Wyszyńska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.