Wydanie: PRESS 07-08/2020

Eter internetu

Do większości nowych internetowych rozgłośni trafiły znane głosy, ale są także nowe odkrycia

NIE BUDUJEMY TRÓJKI 2.0 – ZAPEWNIA MNIE KILKAKROTNIE W TRAKCIE ROZMOWY PIOTR JEDLIŃSKI, PREZES I UDZIAŁOWIEC SPÓŁKI RATUJMY TRÓJKĘ, która jest nadawcą internetowego Radia Nowy Świat. W zespole znalazł się m.in. Wojciech Mann, a szefową została wieloletnia dyrektor Programu III Polskiego Radia Magda Jethon.

Rozgłośnia miała rozpocząć nadawanie 26 czerwca, ale z powodu potwierdzenia przypadku koronawirusa u jednego ze współpracowników optymistyczny scenariusz zakłada start 10 lipca. Pierwszą audycję poprowadzić ma Mann. Na początku czerwca, kiedy się spotykamy, trwa jeszcze wyposażanie studia w 300-metrowym domu jednorodzinnym na warszawskim Wilanowie. Na Radio Nowy Świat, w trwającej od połowy kwietnia zbiórce w Patronite.pl, do 22 czerwca zebrano już ponad 1,7 mln zł. Projekt wsparło niemal 25 tys. osób, które miesięcznie zadeklarowały wpłacanie ponad 650 tys. zł.

Radio Nowy Świat jest kolejnym radiem internetowym uruchomionym w ciągu ostatniego roku. W marcu rozpoczęła nadawanie Radiospacja, w październiku – Halo.Radio, a rok temu – Radio Kapitał.

RADIO NOWY ŚWIAT

Piotr Jedliński był jedną z trzech osób, które w 2010 roku – na znak protestu przeciw działaniom ówczesnego dyrektora Trójki Jacka Sobali – przez tydzień przebywały w przyczepie kempingowej przed siedzibą Trójki. W 2016 roku na Facebooku powstał profil Ratujmy Trójkę, prowadzony przez Patrycję Macjon.

„Przez te wszystkie lata postulowali Państwo na naszym profilu: »stwórzmy własne radio!«” – pisała na Facebooku Macjon. I wyjaśnia, że z powodu braku determinacji dziennikarzy nie było to możliwe do wiosny 2020 roku.

Maciej Kozielski

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.