Wydanie: PRESS 11-12/2019

Cyrk na kółkach

Ogólnopolskie serwisy sportowe i niektóre portale nie mają oporów, żeby zwiększać zasięgi, pisząc o bójkach internetowych celebrytów.

Do klatki wchodzą przy dźwiękach ogłuszającej muzyki. W czarnej spódniczce Esmeralda Godlewska, celebrytka znana z tego, że nie umie śpiewać. W białej – Marta Linkiewicz, która zyskała rozpoznawalność, chwaląc się na Snapchacie seksem z raperami z grupy Rae Sremmurd. Sędzia ringowy daje sygnał do walki. Linkiewicz po krótkiej szarpaninie powala rywalkę, dosiada ją i okłada różowymi rękawicami w tył głowy. Wszystko trwa 44 sekundy.

Wartość sportowa? Żadna. Ale w łódzkiej Atlas Arenie podczas gali Fame MMA 3 zasiadło blisko 10 tys. osób, a 180 tys. miało wykupić dostęp do internetowej relacji. Nic więc dziwnego, że z zainteresowania postanowiły skorzystać zarówno portale dzienników regionalnych, jak i ogólnopolskie serwisy sportowe. Najpierw nieśmiało, publikując krótkie notki pod wyszukiwarki, żeby w końcu przejść do relacjonowania na żywo najważniejszych pojedynków.

Piotr Wesołowicz

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.