Wydanie: PRESS 11-12/2019

Kłótnie w rodzinie

Telewizja Fox News, która przyczyniła się do zwycięstwa Donalda Trumpa w 2016 roku, coraz częściej staje się celem jego ataków. Czy Fox zmienia taktykę?

Gdy w porannym programie telewizyjnym pojawia się Xochitl Hinojosa – kierująca kampanią demokratów – i z uśmiechem tłumaczy, że każdy z ich kandydatów będzie lepszym prezydentem niż Donald Trump, można by pomyśleć, że to kolejny materiał CNN lub MSNBC. Ale nie. To Fox News 28 sierpnia br., a program wraz z 1,5 mln innych widzów śledził też Donald Trump. Na twitterową burzę nie trzeba było długo czekać. Trump najpierw skrytykował prowadzącą wywiad dziennikarkę Sandrę Smith, a wkrótce potem napisał, że Fox News „zawiodło miliony wspaniałych ludzi” i „już dla niego nie pracuje”. Zasugerował też, że przyszła pora, by „poszukać innego medium”.

Choć ten atak prezydenta nie spotkał się z oficjalną ripostą ze strony władz stacji, odpór Trumpowi próbowali dać dziennikarze Foksa. Jeden z czołowych komentatorów stacji Brit Hume napisał na Twitterze, że „zadaniem Fox News nie jest praca dla Trumpa”. Najdalej posunął się Neil Cavuto, który w końcówce swojego programu „Your World” spojrzał prosto w kamerę i rzucił: „Panie prezydencie, moja praca polega na relacjonowaniu pańskich działań, nie podlizywaniu się panu lub pastwieniu się nad panem”. Mniej uważni widzowie mogliby pomyśleć, że stacja, która promowała Trumpa w poprzednich wyborach, teraz się od niego odwraca. Nic bardziej mylnego.

Marta Zdzieborska, San Diego (USA)

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.