Wydanie: PRESS 09-10/2019

Strateg z twistem

Przyjaciele Szymona Gutkowskiego zazdroszczą mu głowy do kreacji, a przeciwnicy, że potrafi być buchalterem.

Spotkanie przedstawicieli agencji DDB Warszawa z klientem. Szefowa marketingu dużej firmy omawia z agencją nowy brief na kampanię reklamową. Nagle Szymon Gutkowski, współwłaściciel Grupy DDB i dyrektor zarządzający DDB Warszawa, kładzie się na stole i przykrywa głowę rękami. Szefowa firmy milknie skonsternowana.

– Chyba musimy na dziś zakończyć, bo Szymon usnął – mówi w końcu szeptem.

– Nie, nie, on tylko myśli – wyjaśnia ktoś z agencji.

– Tak, tak, ja tylko myślę – Gutkowski podnosi głowę, dodając: – Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie…

– On ma w głowie taką maszynkę – mówi obrazowo Marta Macke, była dyrektor w Corporate Profiles DDB Group, dziś managing partner w Shortlist Consulting. – Żeby ją uruchomić, musi się odizolować na chwilę.

– To specyficzne zachowanie Szymona na spotkaniach, nie tylko z klientami, wielu zbijało z tropu. Niektórzy myśleli, że jest naćpany albo że jest niegrzecznym dziwakiem. A on w tych dziwnych pozach wymyśla najlepsze strategie – dodaje Anna Koszur, dyrektor zarządzająca Scholz & Friends Warszawa, kiedyś w zarządzie DDB Warszawa.

Agata Małkowska-Szozda

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.