Wydanie: PRESS 09-10/2019

Wierszówka za kliki

Wydawcy z uwagą obserwują eksperyment w gazecie Ruperta Murdocha.

To, że „Herald Sun” jest bulwarówką często łamiącą zasady etyki dziennikarskiej, nie zmniejszało obaw: gazeta należy do wydawnictwa News Corp, czyli medialnego imperium Ruperta Murdocha, najpotężniejszego właściciela australijskich mediów. To on przez lata kształtował przekaz medialny nie tylko na antypodach, ale także w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jego gazety często wyznaczały pewne standardy na rynku – niekoniecznie dobre.

– To przerażające – mówi „Press” Andrew Jaspan, były redaktor naczelny „The Age”, jednej z największych australijskich gazet, i współzałożyciel The Conversation, wpływowego, niezależnego portalu internetowego poświęconego analizom wiadomości. – To dowód, że dziennikarstwo zostało sprowadzone do modelu biznesowego, którego przetrwanie zależy od liczby kliknięć – stwierdza.

Lidia E. Kelly

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.