Wydanie: PRESS 09-10/2018

Kaprys bogacza

Najbogatsi Polacy, inwestując w media, częściej na nich tracą, niż zarabiają.

Projekt nie spinał się pod względem finansowym” – uzasadniał na początku czerwca br. zamknięcie internetowego radia Zapinamypasy.pl Bartosz Remplewicz. Przedsiębiorca dużych pieniędzy dorobił się na sprzedaży kołder z wełny merynosów. Potem dobrze je zainwestował – m.in. w ośrodek hotelowo-rekreacyjny Remes Sport w Opalenicy, w którym przed Euro 2012 trenował sam Cristiano Ronaldo. Dobra passa biznesmena z Poznania skończyła się, kiedy postanowił zarobić na mediach. W pół roku stracił ponad milion złotych. Jego radio o tematyce sportowej nadawało zaledwie cztery miesiące i zamilkło tuż przed najważniejszą tegoroczną imprezą sportową – mundialem w Rosji. A wydawało się, że wszystko w nim zagra: był pomysł, sprzęt i dziennikarskie gwiazdy znane z radia – Michał Gąsiorowski z Trójki, i telewizji – Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski z Canal+ (ten ostatni nie zdążył nawet pojawić się na antenie). Zawiódł jednak dostawca aplikacji na urządzenia mobilne, który opóźniał się z jej oddaniem. Nie powiodła się też sprzedaż reklam geotargetowanych, choć z zadaniem zmagały się trzy kolejne ekipy handlowców.

Grzegorz Kopacz

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.