Wydanie: PRESS 09-10/2022

Notatki ze skandalu

Ona – znana dziennikarka polityczna o nieposzlakowanej opinii, on – wpływowy niegdyś polityk, dziś na uboczu. Od kilku tygodni ich uczuciowej relacji przyglądają się szefowie i polskie media

Bombę zdetonował Paweł Kukiz w porannym wywiadzie Roberta Mazurka w RMF FM 21 czerwca br. Zaprzeczając, że sprzedał się PiS-owi, powiedział: „Ci durni dziennikarze, bandziory! Mówię o tej pijaczce przede wszystkim jednej, która ma partnera polityka, stwierdzili, że Kukiz się sprzedał”. Nie podał nazwisk. Ale kiedy Mazurek poprosił, by nikogo nie obrażał, nawet jeśli mówi aluzjami, dodał „Nie, to nie są aluzje. Praktykująca alkoholiczka twierdzi, że Kukiz się sprzedał”.

Kto nie wiedział, ten szybko się dowiedział, bo media błyskawicznie upubliczniły nazwiska bohaterów skandalu. Dziennikarka to Agnieszka Burzyńska współprowadząca razem z Andrzejem Stankiewiczem podcast „Stan po Burzy” w Onecie i komentatorka „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska). Jej partner to Jacek Protasiewicz niegdyś wpływowy polityk Platformy Obywatelskiej, były europoseł, teraz w PSL.

Małgorzata Wyszyńska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.