Wydanie: PRESS 09-10/2020

Przetrwają najsilniejsi

Branża eventowa nie otrzymała od rządu sektorowej pomocy, na jaką liczyła. Mimo to jej przedstawiciele nadal wierzą w skuteczność dialogu z ministerstwami. Głównie dlatego, że nie mają innego wyjścia

Trzeba powiedzieć wprost: rynek eventowy z dnia na dzień praktycznie stanął w miejscu – mówi Karolina Lopata, project manager w Endorfina Events.

– Pandemia zdrowotna i gospodarcza uderzyła w to, co jest podstawą działalności w branży MICE, czyli w bezpośrednie kontakty międzyludzkie. Nowoczesny i prężny sektor gospodarki został z dnia na dzień całkowicie zamrożony – podsumował Andrzej Malinowski, prezes Pracodawców RP.

Pandemia spowodowała niemal całkowite wstrzymanie organizacji podróży służbowych, spotkań, wydarzeń firmowych i udziału w targach czy wystawach zarówno przez polskie, jak i międzynarodowe przedsiębiorstwa.

NIE DO ODROBIENIA

– Od czasu pojawienia się kryzysu związanego z COVID-19 praktycznie wszystkie planowane wydarzenia eventowe zostały odwołane. W niektórych przypadkach planowane były przesunięcia wydarzeń z drugiego na trzeci lub czwarty kwartał, ale w obliczu przedłużającego się stanu zagrożenia i ogólnej niepewności większość eventów została odwołana lub zmodyfikowana do form online – podsumowuje Wojciech Małysz, dyrektor zarządzający Emlabu (Grupa S/F).

Agata Małkowska-Szozda

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.