Wydanie: PRESS 09-10/2020

Z początku miało być skromniej

Z Jerzym Sosnowskim, współtwórcą radia Nowy Świat, rozmawia Maciej Kozielski

Gdybym 1 stycznia powiedział Panu, że w sierpniu będziemy rozmawiać o internetowym Radiu Nowy Świat, w którym zarabia Pan razem między innymi z Wojciechem Mannem, Marcinem Kydryńskim i Magdą Jethon, wyśmiałby mnie Pan czy wysłał do lekarza?

Z całą pewnością uznałbym pana za uroczego fantastę, zwłaszcza że tego rodzaju próby były podejmowane w ciągu ostatnich czterech lat co najmniej trzykrotnie. O jednej byłem dość dobrze poinformowany, a jedną sam prowadziłem. Wiedziałem więc, że tego nie da się zrobić.

To miały być stacje internetowe?

Raz był pomysł na tradycyjne radio FM, a za drugim razem chodziło o radio internetowe, ale finansowane ze źródeł prywatnego biznesu.

Ilu inwestorów teraz się z Wami kontaktowało?

O tym pomilczmy, bo nasze radio nie jest na sprzedaż i nie będzie nadawać reklam, jak długo będziemy w stanie utrzymać się ze zbiórki publicznej.

Na razie wielką frajdą jest dla nas odkrycie, że możliwa jest emisja przez kilkanaście godzin na dobę bez reklamowania tego, co jest najlepsze na hemoroidy i upławy. To dla mnie jak powrót do dzieciństwa.

Maciej Kozielski

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.