Wydanie: PRESS 09-10/2020

Łże-kulturalny

Prezes publicznego Radia Dla Ciebie jest znawcą muzyki poważnej, ubiera się dystyngowanie i zapewnia, że dba o kulturę, w tym języka. Pod smokingiem ukrywa się funkcjonariusz PiS o seksistowskich i rasistowskich poglądach

Tadeusz Deszkiewicz, rocznik 1952, jest na pozór eleganckim mężczyzną. – Zawsze w garniturze, często z muszką, meloman, kulturalny w obejściu – opisuje Tomasz Kwaśniewski, dziennikarz „Gazety Wyborczej” i były współpracownik RDC.

Jako chłopiec Deszkiewicz wziął udział w spektaklach „Stawki większej niż życie”, która debiutowała jako teatr w TVP, i w serialu telewizyjnym „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”.

– Zawsze miał fotosy przy sobie i chętnie nam je pokazywał – wspomina studiujący z nim polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Marcin Kęszycki, aktor Teatru Ósmego Dnia. I dodaje: – Miał trochę irytującą skłonność do stosowania zdrobnień, Mareczku zamiast Marku, Irenko zamiast Ireno. Ale był fajnym kolegą. Przyjaźniliśmy się. Potem Tadeusz wrócił do Warszawy. Jego wujem był znany dyrygent Stanisław Wisłocki.

Wątek studiów w Poznaniu nie pojawia się w życiorysie Deszkiewicza zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta RP, którego jest doradcą społecznym, choć jest odnotowany w innych jego notkach biograficznych, np. na stronie Radia dla Ciebie i w Wikipedii. W żadnym z biogramów nie ma też informacji, że ostatnim filmem w jego karierze były „Prostytutki”.

Małgorzata Wyszyńska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.