Wydanie: PRESS 03-04/2019

Uderz we władzę, a media się odezwą

Francuscy dziennikarze, znieważani, wygwizdywani, a często zagrożeni pobiciem w czasie sobotnich manifestacji żółtych kamizelek, znaleźli się na celowniku demonstrantów.

Trwający od połowy listopada 2018 roku bunt tzw. żółtych kamizelek jest największym ruchem społecznym we Francji od historycznej rewolucji majowej z 1968 roku.

Historyk Jean Garrigues twierdzi, że francuska klasa polityczna nie zaznała takiej fali nienawiści od czasu wojny w Algierii z końca lat 50. ub.w. Politycy są atakowani, kierowane są przeciw nim groźby, a wielu doznało nie tylko słownej agresji.

Mariusz Kowalczyk

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.