Wydanie: PRESS 03-04/2019

W końcu zaczną słuchać

Boom na podcasty, który trwa na Zachodzie, na razie nie dotarł do Polski, ale nadawcy stoją w blokach startowych.

Publicysta Łukasz Warzecha przez blisko trzy lata prowadził w Polskim Radiu 24 audycję „Szukając dziury w całym”. Gdy w połowie listopada ub.r. bez podania przyczyny zdjęto ją z anteny, postanowił dać jej drugie życie.

– Pomyślałem, że zamiast próbować namówić na podobny program innego nadawcę, spróbuję samemu robić wszystko od początku do końca – tłumaczy Warzecha. I stworzył podcast „Dziura w całym” – w każdym z odcinków przez kilkadziesiąt minut rozmawia z zaproszonym gościem o historii, kulturze czy polityce, głównie międzynarodowej.

– Zdecydowałem się na podcast, a nie na wideo, bo jest prostszy do zrobienia. Wystarczy mieć coś do nagrywania oraz program do montażu i obróbki dźwięku – mówi. Specjalnie kupił nagrywarkę cyfrową firmy Zoom. Podcasty opracowuje w półprofesjonalnym oprogramowaniu dołączonym do sprzętu. Nagrania wrzuca do serwisu SoundCloud i na YouTube. Zadbał też o kanał RSS, a o kolejnych nagraniach informuje na swoich profilach na Twitterze i Facebooku.

Warzecha należy jednak do wciąż nielicznego grona polskich dziennikarzy, którzy nagrywają podcasty.

Paweł Pązik

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.