Wydanie: PRESS 03-04/2019

W końcu zaczną słuchać

Boom na podcasty, który trwa na Zachodzie, na razie nie dotarł do Polski, ale nadawcy stoją w blokach startowych.

Publicysta Łukasz Warzecha przez blisko trzy lata prowadził w Polskim Radiu 24 audycję „Szukając dziury w całym”. Gdy w połowie listopada ub.r. bez podania przyczyny zdjęto ją z anteny, postanowił dać jej drugie życie.

– Pomyślałem, że zamiast próbować namówić na podobny program innego nadawcę, spróbuję samemu robić wszystko od początku do końca – tłumaczy Warzecha. I stworzył podcast „Dziura w całym” – w każdym z odcinków przez kilkadziesiąt minut rozmawia z zaproszonym gościem o historii, kulturze czy polityce, głównie międzynarodowej.

– Zdecydowałem się na podcast, a nie na wideo, bo jest prostszy do zrobienia. Wystarczy mieć coś do nagrywania oraz program do montażu i obróbki dźwięku – mówi. Specjalnie kupił nagrywarkę cyfrową firmy Zoom. Podcasty opracowuje w półprofesjonalnym oprogramowaniu dołączonym do sprzętu. Nagrania wrzuca do serwisu SoundCloud i na YouTube. Zadbał też o kanał RSS, a o kolejnych nagraniach informuje na swoich profilach na Twitterze i Facebooku.

Warzecha należy jednak do wciąż nielicznego grona polskich dziennikarzy, którzy nagrywają podcasty.

Paweł Pązik

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.