Wydanie: PRESS 03-04/2019

Przymiotniki mogą zabić

Wiele mediów w Polsce od lat krytykowało Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Ale TVP przekroczyła granicę szczucia – komentują specjaliści.

Dziesięć dni po zamachu na życie prezydenta Gdańska główne wydanie „Wiadomości” TVP 1 ogłasza: „Kto chciał zaszczuć Pawła Adamowicza”. Były właściciel „Wprost” Marek Król informuje, że „mamy festiwal hipokryzji: ci, którzy krytykowali Adamowicza, dziś chorują na amnezję”. Autor materiału Marcin Tulicki przytacza cytaty z „Gazety Wyborczej”, Wirtualnej Polski, „Newsweek Polska” – mają pokazać, że oskarżanie dziennikarzy TVP o szkalowanie Pawła Adamowicza w ostatnich latach jest nadużyciem.

„TVP nie była jedynym medium, które wzięło sobie na cel (w potocznym znaczeniu oczywiście) kandydata nr 1 w Gdańsku!” – przytakuje na facebookowym profilu dziennikarz Paweł Sito. „Kwestia kalibru i stylu odróżnia ją diametralnie. Ale to nie byli medialni samotnicy” – pisze.

Grzegorz Sajór

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.