Wydanie: PRESS 03-04/2018

Co portale robią lepiej

Prasa przegrywa z portalami walkę o popularność i pieniądze w internecie. Porównanie pracy wydawców witryn wyjaśnia dlaczego

Postanowiłem przeanalizować, czym różnią się portale od internetowych serwisów gazet, by znaleźć przyczynę tego, że te pierwsze zdecydowanie rządzą w sieci. Za materiał badawczy posłużyły mi strony główne trzech dużych wydawców prasy i trzech portali: Dziennik.pl, Fakt24.pl, Polskatimes.pl, Interia.pl, Onet.pl i WP.pl.

Napisałem niewielki program, który od 29 stycznia do 5 lutego 2018 roku co pół godziny pobierał i zapisywał na moim dysku w postaci źródłowej (kodu HTML) zawartość stron głównych. Następnie wyciągał ze źródła każdej strony wszystkie tytuły i linki do artykułów oraz zapisywał je w bazie danych.

Stanisław M. Stanuch

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.