Wydanie: PRESS 03-04/2018

Usłysz ludzką krzywdę

– radzi Agata Kasprolewicz, laureatka Grand Press, reporterka redakcji publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia

Nagrywaj wszystko – powiedział mi przed jednym z wyjazdów przyjaciel reporter. Do dziś jestem mu za te słowa wdzięczna. Reporter radiowy staje przed wyzwaniem opowiedzenia całej historii wyłącznie za pomocą dźwięku. Wszystkie inne zmysły, którymi zwykle odbieramy świat, muszą zostać przepisane na dźwięk. Z dźwięków, które wyłapujemy i zapisujemy na magnetofon reporterski, tkamy potem za pomocą montażu nasze historie. Dźwięki to nici, z których powstaje tkanina opowiadania. Im więcej dźwięków, tym nasza opowieść będzie barwniejsza i pełniejsza. Ale nagrywaj „wszystko”, nie oznacza jednak „wszystko, co popadnie”, a więc „byle co”. Reporterska zachłanność na dźwięki musi iść w parze ze skupieniem, wrażliwością i ciekawością.

Agata Kasprolewicz

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.