Wydanie: PRESS 03-04/2018

Knebel wypluty

Antysemickie wypowiedzi dziennikarzy ujawniły, że mur poprawności politycznej już runął

Bogdan Zalewski z RMF FM alarmuje: „Polacy, jesteśmy na wojnie! Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. Ryzykując przesadną wzniosłością, dodam: jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni. Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu. (...) Wiem, że ryzykuję bardzo wiele. Czniam to. Mam nadzieję, że to alegoria ostatecznej klęski moralnej i politycznej polakożerczej żydowskiej armii”.

W tym wpisie z czwartku 1 lutego br. na Facebooku dziennikarz wyjaśnia też, że „nigdy nie bał się iść pod prąd obowiązujących propagandowych klisz i medialnych dezinformacji, powtarzanych przez większość tzw. nadawców i odbiorców fałszywych komunikatów”.

Wpis Zalewskiego komentuje na FB Bogdan Frymorgen, londyński korespondent RMF FM: „Jesteś wyssanym z antysemickiego cycka, obrzydliwym pogrobowcem przedwojennej endecji. (…) Jest mi kurewsko przykro, Bogdan”.

„W takich chwilach my Polacy musimy być razem” – dodaje Bogdan Zalewski, już na Twitterze. „Wróg został zdefiniowany. Knebel wyplułem”.

Od blisko tygodnia Polska żyje uchwaloną przez Sejm ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej. Zakłada ona kary za przypisywanie państwu lub narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie na Żydach. Dyplomatyczny spór Polski z Izraelem narasta. Dziennikarze w mediach społecznościowych przesyłają sobie wpis reportera RMF FM. 2 lutego rano przedstawiciel stacji oświadczył, że komentarza nie będzie. Już następnego dnia czytaliśmy jednak: „W związku z kontrowersjami, jakie wywołała publikacja red. Zalewskiego, został on do czasu złożenia wyjaśnień zawieszony w pełnionych obowiązkach”. – Reakcja nasza była natychmiastowa i zdecydowana. Nigdy treści antysemickie nie pojawiły się i nie pojawią na antenie RMF FM – mówi prezes Tadeusz Sołtys.

 

„Chciałbym oświadczyć, że nie jestem antysemitą” – pisze 3 lutego w ramach przeprosin na facebookowym profilu Bogdan Zalewski. Wyszukiwarka Google jest bezlitosna: „Antysemita z RMF FM” wciąż wyskakuje.

Grzegorz Sajór

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.