Wydanie: PRESS 03-04/2018

Temat wysokiego ryzyka

Pisanie o samobójstwie to kwestia języka, taktu, doświadczenia – ale przede wszystkim – odpowiedzialności

Dziennikarz radia Tok FM Cezary Łasiczka w przeddzień 1 listopada 2017 roku został zapytany przez swego gościa, jak chciałby umrzeć. Odpowiedział: „Wymyśliłem sobie taki sposób. Bardzo ciekawy, nietuzinkowy. Potrzebne są mi następujące rzeczy: wiadro z cementem, struna do fortepianu, crazy glue, czyli taki dobry klej i kapok. I wygląda to teraz w ten sposób: idę na most, nogi do wiadra w cement, na szyję struna, którą przywiązuję do mostu, zakładam kapok, na palce klej i przyciskam do skroni i skaczę.

I teraz dzieje się taka rzecz, że oczywiście ten ciężar spadającego ciała ucina mi głowę, ale ponieważ jest przyklejona do dłoni, to trzymam ją przed sobą, dryfując w rzece. I chciałbym zobaczyć to zdziwienie na twarzy patrolu, który wyłowi takie coś”.

„Jest pan wolnym człowiekiem, może pan robić, co się panu podoba” – skomentował to wystąpienie dziennikarza gość programu prof. Zbigniew Szawarski z Komitetu Bioetyki z Polskiej Akademii Nauk.

„Taki mam pomysł” – przerwał mu z dumą w głosie Łasiczka.

„Dopóki pan nikomu nie zaszkodzi” – skwitował profesor.

Wojciech Potocki

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.