Wydanie: PRESS 07-08/2019

Klimat dla Grety

Szwedzka nastolatka Greta Thunberg w krótkim czasie wyrosła na najsłynniejszą aktywistkę klimatyczną świata. Media nie chcą pisać, kto za nią stoi.

Na okładce „Time” obok jej zdjęcia stało: „Nastolatka, która strajkuje dla planety”. „The Guardian” nazwał ją „promykiem nadziei”, a „The New Yorker” zauważył, że dzięki młodej Szwedce „zmiany klimatyczne stały się tematem codziennych rozmów”. Magazyn „ID” na pierwszej stronie napisał o Grecie: „Dziewczynka, która zmieniła świat”.

W czerwcowych „Wysokich Obcasach” też była na okładce z alarmującym tytułem „Nasz dom się pali”. Tekst podobny do wielu innych w zagranicznych mediach – o tym, jak 15-letnia Greta Thunberg właściwie sama uruchomiła światową akcję w obronie klimatu. Autorka pisze: „Nie ma sztabu ludzi, który pomagałby jej w codziennych obowiązkach najbardziej wpływowej ekoaktywistki na świecie. Wystarcza jej pomoc rodziców”.

Niezupełnie.

Daniel Zyśk, Sztokholm

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.