Wydanie: PRESS 07-08/2019

Nie ma tematu

Orientacja seksualna Jarosława Kaczyńskiego, seks starych ludzi oraz moralność dziennikarzy – w polskich mediach wciąż istnieją tematy tabu.

Długo sądziłem, że jedynym tabu pozostało już tylko życie osobiste i orientacja seksualna prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Nie ruszamy tego ze względu na dobre wychowanie, takt czy grzeczność… nie mam na to dobrego słowa – wyznaje reportażysta Mariusz Szczygieł.

Zaprzyjaźniony ze Szczygłem czeski korespondent w Polsce nie mógł zrozumieć, dlaczego nasi dziennikarze nigdy nie napisali o tym, choć prezes odgrywa główną rolę w polityce i decyduje o życiu społeczeństwa. – Zapytałem więc trzech najbardziej znanych dziennikarzy śledczych, a oni: „Słuchaj, takie próby były robione, i… nie ma o czym pisać” – opowiada Szczygieł.

– Nie dotarli?

– Nie, temat nie istnieje. Życia intymnego Jarosława Kaczyńskiego po prostu nie ma!

Jerzy Sadecki

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.