Wydanie: PRESS 01-02/2019

Nie kijem go to faksem

Dlaczego zapisanie się do internetowych usług jest tak łatwe, a wypisanie tak trudne?

Coraz więcej osób decyduje się na to, żeby zniknąć z pewnych miejsc w sieci. Likwidują swoje konta w mediach społecznościowych, rezygnują z płatnych usług i przestają korzystać z niektórych aplikacji na telefony. Powtarzające się doniesienia medialne o kolejnych wyciekach danych i kolejne zapewnienia, że takie sytuacje nigdy się nie powtórzą, nie przekonują ich bowiem.

Jednak niezależnie od powodu, dla którego ktoś chce zniknąć z jakiejś części sieci, najczęściej przekonuje się, że jest to trudniejsze, niż zakładał.

Paweł Dembowski

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.