Wydanie: PRESS 01-02/2019

Gra w radio

Sprzedaż Eurozetu to transakcja roku w mediach. Ze względu na wartość Radia Zet i tło polityczne.

Nastrój w Eurozecie przed świętami nie był najlepszy. Sprowadzał się do jednego słowa: niepewność. Czuło ją szefostwo, które po zmianie właściciela Radia Zet może się spodziewać utraty stanowisk. Czuli ją reporterzy, z obawą oczekujący nowych szefów.

Prezes Eurozetu Andrzej Matuszyński na firmowej wigilii był szczery – powiedział pracownikom, że atmosfera takiej przedłużającej się niepewności nie wpływa dobrze na firmę. Wtedy, przed świętami, nie było jeszcze wiadomo, kto kupi od Czech Media Invest nadawcę Radia Zet, sieci Antyradio i Meloradio oraz ponadregionalnego Chillizet. Matuszyński stwierdził tylko, że zakończenie procesu sprzedaży miało nastąpić do końca roku. Tuż przed świętami nasi rozmówcy twierdzili, że Czesi ogłoszą nowego właściciela Eurozetu dopiero po Nowym Roku oraz że firma ta już została wybrana.

– To transakcja roku w mediach. Zarówno ze względu na wysokość transakcji, jak też rangę Radia Zet i całe tło polityczne – komentował jeden z menedżerów Eurozetu.

W firmie wszyscy mieli nadzieję, że nie trafią w ręce Fratrii, wydawcy „Sieci” i telewizji wPolsce.pl. Ale liczyli się z tym, że bez względu na to, który gracz ich przejmie, dla nich to będzie rewolucja.

Maciej Kozielski

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.