Wydanie: PRESS 07-08/2018

Łańcuszek szczęścia

Obecność marki w mediach dla dzieci musi być przemyślana – ważny jest naturalny kontekst i elementy edukacyjne.

Przed postawieniem ostatniej kropki w tym tekście poszłam na rodzinny piknik do pobliskiego parku. Jedną z głównych atrakcji była możliwość malowania kolorowymi farbami starych samochodów. Patronem atrakcji było centrum obsługi samochodów. Wymazane i uśmiechnięte dzieci otrzymywały naklejki Moto-team, a w nagrodę firmowy gadżet, także z logo firmy.

Tak przekonałam się o sile łańcuszka szczęścia, który jest fundamentem działania mediów dziecięcych. Mechanizm wygląda tak: dziecko jest zadowolone, gdy może brać udział w dobrej zabawie i dostać jakiś gadżet. Wydawcy mają powody do zadowolenia, gdy uda im się zachęcić do współpracy markę lubianą przez dzieci i rodziców. A marki zaproszone przez media do współpracy wzmacniają swój wizerunek wśród najmłodszych. Wszyscy są zadowoleni, a patentów na taki łańcuszek szczęścia jest wiele.

Jolanta Korucu

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.