Wydanie: PRESS 07-08/2018

Na mieliźnie

Wizerunek Mateusza Kusznierewicza, olimpijczyka, promotora sportu i przedsiębiorcy poszedł na dno za sprawą Polskiej Fundacji Narodowej. Czy ma szansę odbudować swą renomę i ponownie rozwinąć żagle?

NA INTERNETOWYCH STRONACH TRÓJMIEJSKIEJ „GAZETY WYBORCZEJ” POJAWIA SIĘ WIADOMOŚĆ, KTÓRA WSTRZĄSA NIE TYLKO ŻEGLARSKIM ŚWIATEM. „Polska Fundacja Narodowa potwierdza: współpraca z Mateuszem Kusznierewiczem przy projekcie Polska100 została zerwana” – pisze Krzysztof Katka, który pierwszy dotarł do tej informacji. Jest poniedziałek, 7 maja 2018 roku.

Nazajutrz rankiem Weronika Korol, trójmiejska reporterka programu „24 godziny” Nowej TV, dzwoni do mistrza olimpijskiego z Atlanty. Kusznierewicz przed kamerami wylewa żale. – Był bardzo przybity. Jakby nie wierzył w to, co się stało. Człowiek, któremu w życiu niemal wszystko się udawało, musiał zmierzyć się z wielką porażką – opowiada Weronika Korol.

Największe media podają, że fundacja Navigare założona przez Mateusza Kusznierewicza nie będzie organizować promocyjnego, dwuletniego rejsu dookoła świata dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kusznierewicz określał go „projektem życia”.

Po południu 8 maja głos zabiera Polska Fundacja Narodowa. Wiceprezes Maciej Świrski mówi o utracie wiarygodności żeglarza i braku zaufania. Według PFN firma Kusznierewicza nie płaciła wynagrodzeń członkom załogi, a wobec żeglarza prowadzone jest postępowanie komornicze. – To niedorzeczne, czuję się oszukany i zdradzony – odpowiada Kusznierewicz.

Tomasz Lis na Twitterze pisze: „Mateusz Kusznierewicz postanowił pojechać w podróż życia przy pomocy koleżków z PIS. Cóż, powinien wiedzieć, że z tym towarzystwem lepiej się nie zadawać jak człowiek nie chce się ubrudzić”. Internauci są równie bezlitośni: „Biedny Kusznierewicz, cnotę stracił, a rubla nie zarobił. Rejsu niet”, „Mateusz Kusznierewicz okazał się typowym oportunistą – po prostu liczy na wsparcie od każdej władzy”.

Grzegorz Sajór

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.