Wydanie: PRESS 07-08/2016

Twitterowe plemiona

Postanowiłem sprawdzić polskich dziennikarzy na Twitterze: kto kogo obserwuje, a kto z kim rozmawia. Wyniki są zaskakujące

W 2007 roku, kiedy Polaków korzystających z Twittera można było policzyć na palcach jednej ręki, założyłem twitterową listę, w której do dzisiaj gromadzę konta dziennikarzy z Polski (http://twitter.com/dziennikarz/dziennikarze). Po dziewięciu latach jest ich na mojej liście blisko 1 tys., choć na pewno nie są to wszyscy.

Są tu megagwiazdy, najczęściej dziennikarze znani z telewizji, z setkami tysięcy followersów i tacy, którzy mają ich tylko kilkudziesięciu. Liczba followersów często używana jest w różnych rankingach jako wyznacznik popularności konta na Twitterze. To jest stosunkowo najprostszy miernik, którym można porównać konta. Ponieważ jednak Twitter jest obecnie jednym z niewielu miejsc, gdzie skłóceni dziennikarze ze sobą rozmawiają, postanowiłem sprawdzić, czy popularność wśród internautów przekłada się na popularność wśród samych dziennikarzy. I kto z kim na Twitterze naprawdę rozmawia.

Press

Dziennikarze konserwatywni

Press

Twitterowe plemiona

Press

Kto z kim rozmawia

Press

Dziennikarze liberalni

Press

Dziennikarze śląscy

Press

Dziennikarze wolni strzelcy

Press

Dziennikarze sportowi

Stanisław M. Stanuch

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.