Wydanie: PRESS 07-08/2016

Widzę cię na Facebooku

Periscope dawał dobre narzędzia do tanich transmisji, ale nowy streaming Facebooka przysporzy mediom widzów

Transmisje na żywo w Internecie to nic nowego, zagraniczne i polskie portale korzystają z nich od dawna. Ale dopiero od kilku miesięcy może to robić każdy z nas samodzielnie i to na dużą skalę, bez wydawania pieniędzy na serwery, oprogramowanie albo kamery. Za sprawą aplikacji Periscope czy Meerkat relację na żywo ze smartfona można od razu pokazać całemu światu. Serwisy technologiczne donoszą, że nad podobną aplikacją pracuje Google. Ale jak dotąd nikt nie przebije Facebooka, który swoją usługę streamingu wprowadził niedawno w 30 krajach. I rządzi.

Tadeusz Płaczkiewicz

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.