Wydanie: PRESS 07-08/2015

Rolnik szuka siebie

Adam Kraśko, uczestnik programu TVP 1, sprawnie meandruje w odmętach show-biznesu. Jak długo utrzyma się na powierzchni?

Najdłuższa kolejka po autografy w programie „Celebrity Splash” nie ustawiała się wcale do Michała Wiśniewskiego czy Macieja Dowbora – tylko do prawie dwumetrowego mężczyzny z dużym brzuchem i zawadiackim uśmiechem kolegi spod wiejskiego sklepu. Adam Kraśko, przedstawiany jako najpopularniejszy rolnik w Polsce, skakał do wody, by przełamać lęk wysokości. Choć jego medialny żywot trwał zaledwie od kilku miesięcy, ciało nie było wyrzeźbione, a skokom do wody daleko było do perfekcji, Kraśko stał się lokomotywą napędzającą popularność „Celebrity Splash”. – Był jedną z kluczowych postaci. Rzeczywiście, ludzie, którzy się tam pojawiali, poza młodą wokalistką Saszan, głównie od niego chcieli autografy – mówi Krzysztof Jankowski, znany jako „Jankes”, prowadzący show.

Sympatia telewidzów doprowadziła Kraśkę do półfinału. „Inne gwiazdy może i skakały lepiej, ale nie miały takiego wsparcia wśród ludzi” – tłumaczył „Fakt”. – Na pewno wiele osób się skrzywiło, kiedy odpadł z programu. Ludzie mają hopla na punkcie Adama Kraśki – stwierdza Jankowski.

42-letni rolnik z Pasiecznik Dużych na Podlasiu wpadł w medialne tryby, gdy wystąpił w programie TVP 1 „Rolnik szuka żony”. Żony nie znalazł, ale za to odkrył w sobie umiejętność korzystania z mediów – i to tak, że błyskawicznie wykreowały go na celebrytę.

Wystarczyło połączenie ogromnego zapotrzebowania mediów na autentyczne postacie i swojskiej naturalności mocniejszej od autokreacji.

Daria Różańska

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.