Wydanie: PRESS 07-08/2015

Rozluźnianie gorsetu

Nadawcy kanałów na multipleksach chcą zmienić narzucone koncesją kwoty gatunkowe programów w ramówce.

Na planowanym ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej będą do wzięcia cztery miejsca – gdy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosi już na nie konkurs. Podobnie jak w przypadku wcześniej uruchomionych multipleksów wygrają ci nadawcy, którzy zaproponują najlepszy program, czyli np. największy udział interesujących audycji w dobowym czasie nadawania.

I tu pojawia się dylemat: jeśli nadawca zaoferuje za mało, konkurenci mogą go przelicytować. Jeżeli zaś zaproponuje za dużo atrakcyjnego kontentu, będzie miał problem z dotrzymaniem deklaracji.

Nadawcy uczestniczący w poprzednich konkursach już się na tym sparzyli. I próbują rozluźnić gorset przyjętych zobowiązań.

Elżbieta Rutkowska

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.