Wydanie: PRESS 07-08/2015

Życie po Snowdenie

Edward Snowden spośród wszystkich dziennikarzy wybrał Glenna Greenwalda, by powierzyć mu najtajniejsze sekrety Ameryki.

Dla jednych człowiek, który wstrząsnął dzisiejszym światem i pokazuje, w jakim kierunku powinny zmierzać media. Dla innych ktoś, kto zatracił obiektywizm i nigdy nie był prawdziwym dziennikarzem.

Glenn Greenwald, który jako pierwszy zaczął publikować rewelacje Edwarda Snowdena o gigantycznej inwigilacji obywateli przez rząd USA, nie jest postacią, koło której można przejść obojętnie.

Dziś – trzy lata po aferze Snowdena – Greenwald współredaguje portal internetowy The Intercept i stara się nadal obnażać nadużycia władzy. Żyjąc stale pod okiem służb specjalnych.

Tomasz Deptuła, Nowy Jork

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.