Wydanie: PRESS 07-08/2015

Wszyscy wiedzieli

Z Dominikiem Pankiem, autorem bloga Piłkarska Mafia, rozmawia Łukasz Cieśla.

Kilka miesięcy temu na Twitterze życzył Pan sobie, by 2015 rok był Pana ostatnim na blogu Piłkarska Mafia. Efekt zmęczenia tematem korupcji w polskiej piłce?
Zmęczenie to jeden aspekt. Brakuje mi też czasu, żeby ciągnąć ten temat na taką skalę jak wcześniej. Lecz głównym powodem tych życzeń była chęć, by po dziesięciu latach to śledztwo się wreszcie skończyło. Obiecałem jednak czytelnikom, że do ostatniego prawomocnego wyroku będę się tym zajmował.

Temat interesuje już chyba tylko garstkę osób.
Też mam wrażenie, że ani dziennikarze sportowi, ani kibice niespecjalnie to śledzą. Najbardziej zainteresowani są oskarżeni, ewentualnie ich rodziny. W mediach sprawa odżywa rzadko – na przykład niedawno przy aferze korupcyjnej w FIFA. Generalnie jednak od kilku lat temat ustawiania meczów w polskiej piłce już nie robi wrażenia.

Nie irytuje to Pana?
Denerwuje mnie to. Zresztą nie jestem najlepszego zdania o dziennikarstwie sportowym w Polsce. Kuriozalne jest, gdy na rozpoczęcie procesu kilku byłych reprezentantów Polski nie przychodzi żaden z dziennikarzy z jakiejkolwiek gazety sportowej. Samo za siebie mówi również to, że media w Polsce wolą się opierać na relacjach w zasadzie anonimowego blogera.

Łukasz Cieśla

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.