Wydanie: PRESS 07-08/2014

Szorty pierwszej damy

Moda to dziś już nie tylko ciuchy – to dziedzina kultury i sztuki. Dlatego zasługuje w mediach na poważne traktowanie

W 2002 roku odchodziłam z „Wysokich Obcasów” „Gazety Wyborczej”, gdzie przez dwa lata prowadziłam dział mody. Helena Łuczywo, wtedy zastępca redaktora naczelnego „Gazety”, wezwała mnie do siebie. – Joasiu, co możemy zrobić, żeby cię zatrzymać? – zapytała. – Chciałabym redagować w wydaniu głównym „Gazety” stronę o stylu życia, taką, jaką mają zagraniczne dzienniki – odpowiedziałam. – A, to nie ma szans. Nie stać nas na to. To olbrzymie koszty papieru – stwierdziła wtedy Łuczywo.

Od tamtej rozmowy minęły lata. Na rynku mediów wszystko się zmieniło. Ale dziś widzę, że Helena Łuczywo miała rację. Nieomylny instynkt rynku jej nie zawiódł. Komu potrzebna jest dzisiaj strona o modzie w ogólnopolskiej gazecie?

Joanna Bojańczyk

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.