Wydanie: PRESS 07-08/2014

Teksty bez żargonu

Jak ratować pogłębione, eksperckie dziennikarstwo? Redaktorzy serwisu The Conversation znaleźli pomysł: przekazać pałeczkę akademikom

Jest w Londynie pokój, w którym siedzą obok siebie byli dziennikarze „The Economist”, „The Guardian” i „The Observer”. To jednocześnie chyba największy newsroom świata. Bo który redaktor ma na co dzień do dyspozycji 2,5 tys. autorów? Tyle że aby tam dotrzeć, trzeba wejść na strych: wspiąć się po trzeszczących schodach, przejść obok grupki studentów czekających na zajęcia, a potem przemierzyć jeszcze obskurny taras. Kiedyś swoje mieszkanie miał tu stróż uniwersytetu. Dziś pomieszczenie zajmują stróże starej dobrej szkoły dziennikarskiej.

Adam Dąbrowski

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.