ERGO Hestia - Przełamywanie barier

ERGO HESTIA WSPIERA OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W ZAWODOWEJ SAMOREALIZACJI

Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia pomaga osobom z niepełnosprawnościami w znalezieniu pracy. Ze względu na różnorodność kompetencji podopiecznych Fundacji powołano agencję zatrudnienia. Od tego czasu z usług Integralii skorzystało już blisko 350 pracodawców.

Osobom z niepełnosprawnością Integralia proponuje kilka ścieżek wsparcia: od doradztwa w zakresie ukierunkowania ścieżki zawodowej, przez pośrednictwo w zatrudnieniu i staże dla kandydatów bez doświadczenia zawodowego, aż po kompleksowe programy przygotowania do pracy dla kandydatów o niższych kompetencjach. Przez 15 lat z tych form pomocy skorzystało blisko 1 tys. osób, a prawie 60 z nich dołączyło do zespołu ERGO Hestii.

Fundacja działa dwutorowo. Z jednej strony bezpośrednio wspiera osoby z niepełnosprawnością, z drugiej podejmuje współpracę z pracodawcami otwartymi na zatrudnienie osób z tej grupy. Prowadzi także projekty, które mają zachęcać do otwartości na różnorodność zespołów i tworzenia przyjaznych środowisk pracy. W tym celu Fundacja organizuje m.in. warsztaty „Zmień Perspektywę” na temat komunikacji i funkcjonowania osób z niepełnosprawnością. W ciągu trzech lat w takich warsztatach uczestniczyły 4 tys. osób, w tym pracownicy oraz partnerzy biznesowi ERGO Hestii.

Do beneficjentów działań Fundacji należą m.in. agenci ubezpieczeniowi w całej Polsce, dla których Integralia prowadzi projekt „Wyróżnijmy się”. Agenci poznają możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w placówkach agencyjnych oraz otrzymują konkretne wskazówki dotyczące ułatwienia dostępu do placówek osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

W tym roku z okazji 15-lecia działalności fundacja zorganizowała wewnętrzną kampanię społeczną #NibyNaŻarty. 

1 kwietnia blisko 2 tys. pracowników ERGO Hestii mogło osobiście doświadczyć utrudnień, z którymi na co dzień i na każdym kroku spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Takie inicjatywy znacząco podnoszą świadomość, jak wygląda świat z perspektywy osób z niepełnosprawnością, pomagają zrozumieć ich problemy i budują empatię w relacjach z tymi osobami.

Fundacja Integralia została powołana z inicjatywy prezesa ERGO Hestii Piotra M. Śliwickiego, a inspiracją do jej utworzenia był projekt partnerskiej firmy ubezpieczeniowej z Hiszpanii.

Press

EFEKTY

1 TYS. OSÓB z niepełnosprawnością skorzystało ze wsparcia Integralii w poszukiwaniu zatrudnienia

2 TYS. PRACOWNIKÓW ERGO Hestii mogło 1 kwietnia br. doświadczyć, jak funkcjonuje się w świecie osób z niepełnosprawnością

4 TYS. OSÓB wzięły udział w warsztatach poświęconych komunikacji i funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością „Zmień Perspektywę”

KONTAKT

Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia
tel. 58 555 60 90
fundacja@integralia.pl

Press

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.