Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w radiowej Jedynce. Nową audycję ma poprowadzić Roman Czejarek

Roman Czejarek ma być jednym z gospodarzy nowej audycji w radiowej Jedynce (screen: YouTube/Polskie Radio)

W poniedziałek 6 maja Program I Polskiego Radia wprowadzi zmiany w ramówce – ustalił "Presserwis". Nową audycję ma dostać Roman Czejarek.

Z naszych informacji wynika, że w ramówce pojawi się m.in. nowa audycja, w której słuchacze będą brać udział w dyskusji na tematy społeczne. Program nadawany będzie po godz. 13, a jednym z jego gospodarzy ma być Roman Czejarek, dziś prowadzący przedpołudniowe "Cztery pory roku". W "Czterech porach roku" przestanie pojawiać się Daniel Wydrych, prowadzący poranne "Sygnały dnia".

Czytaj też: Rośnie widownia nowego programu TVP Info z Czejarkiem. Ale udziały poniżej średniej kanału

Roman Czejarek wcześniej prowadził audycję "Głos za głos" z udziałem słuchaczy. Program wprowadził do ramówki we wrześniu 2015 roku ówczesny dyrektor Jedynki Kamil Dąbrowa, a zdjął w lutym 2016 roku jego następca Rafał Porzeziński.

Zmiany w radiowej Jedynce mają również objąć popołudniowe pasmo między godz. 15 a 18. Jak ustaliliśmy, rozważane było prowadzenie go w duetach.

Z kolei do prowadzących wieczorną audycję "Historia bliska" dołączyli Michał Wójcik i Marek Stremecki. Wójcik to pisarz i dziennikarz, były naczelny magazynu "Focus", a także programów historycznych w TVP Warszawa i TVN Historia. Pracował również w Radiu Zet i "Przekroju". Marek Stremecki był rzecznikiem prasowym Muzeum Historii Polski w Warszawie. 

Od połowy lutego 2024 roku dyrektorką Programu I jest Paulina Stolarek.

Czytaj też: TVP Info od dziś będzie nadawał program publicystyczny "Bez trybu. Justyna Dobrosz-Oracz"

(KOZ, 24.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.