Wydanie: PRESS 03-04/2021

Nie prosto w oczy

Nie umiemy mówić dziennikarzom trzymającym z władzą, co sądzimy o ich postawie

Magdalenę Rigamonti z „Dziennika Gazety Prawnej” próbuję spytać o Michała Karnowskiego, jednego z głównych dziennikarzy prawicowych. Przyznała w wywiadzie dla „Press” w 2014 roku, że przyjaźni się z nim, odkąd mieli po kilkanaście lat. Tak wtedy mówiła: „Do dziś jesteśmy przyjaciółmi i pewnie żadne medialne barykady tej przyjaźni nie zniszczą”. Na stwierdzenie Renaty Gluzy: „Przeczytałabym Pani szczerą rozmowę z Michałem Karnowskim o tych latach, podczas których tak Was rozrzuciło: Panią do mainstreamowych mediów, jego do prawicowych” odpowiedziała: „Byłoby mi chyba trudno, bo kiedy się widujemy, to rzadko rozmawiamy o polityce. Gadamy o dzieciach, o szkołach, o codziennych pierdołach. Wiem, co interesuje Michała Karnowskiego, dokładnie znam jego poglądy, a on zna moje”.

Dzwonię do Rigamonti z prośbą o wypowiedź na temat tego, jak rozmawia z osobami po prawej stronie, m.in. chcę pytać o Karnowskiego. Nie ma czasu. Nie teraz. Problemy z dzieckiem. Obiecuje oddzwonić. Kilka razy. Nie dowiem się jednak, czy ta przyjaźń przetrwała próbę czasu Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.