Wydanie: PRESS 05-06/2020

Siła papierowej reklamy

Co najmniej tuzin drukowanych prospektów trafia co tydzień do niemal każdego gospodarstwa domowego w Niemczech. Gazetki promocyjne to w dalszym ciągu popularna i skuteczna forma reklamy

To właśnie według prospektów sieci handlowych Niemcy układają swoje jadłospisy i listy zakupów. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Grupę Nymphenburg z Monachium, 40 proc. szuka w nich nowych produktów, jedna trzecia – sezonowych ofert, zaś połowa czytelników gazetek promocyjnych wpisuje reklamowane produkty na listę zakupów. Tylko 7 proc. badanych nigdy nie czyta prospektów.

Pytani już konkretnie o gazetki promocyjne uczestnicy ankiety przyznali, że najczęściej czytają te z sieci handlowych, w których zwykle robią zakupy (taką odpowiedź podało 78 proc. ankietowanych), a także tych sklepów, które są w pobliżu domu (57 proc.).

W innym sondażu instytut Infas 360 zapytał z kolei o to, co skłoniło ich do zakupu jakiegoś produktu w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Na pierwszym miejscu znalazły się zdecydowanie gazetki promocyjne – wskazała na nie aż jedna trzecia respondentów.

Katarzyna Domagała-Pereira

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.