Wydanie: PRESS 05-06/2020

Globalne siły specjalne

Dziesiątki organizacji zrzeszających dziennikarzy śledczych łączą siły w rozbudowanych śledztwach i szkolą reporterów. Biorą w tym udział tylko nieliczni Polacy

Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze gospodarki i przestępstwa są międzynarodowe. Nigdy dotychczas nie było większej potrzeby prowadzenia skomplikowanych, wielonarodowych śledztw dziennikarskich” – tak powód swojego istnienia tłumaczy Global Investigative Journalism Network (GIJN). Zespoły wykonujące to zadanie nazywa dziennikarskimi „siłami specjalnymi”.

Prezentujemy zestawienie najważniejszych i najciekawszych organizacji dla dziennikarzy śledczych na świecie. Prawie wszystkie to instytucje non profit, które głównie utrzymują się z grantów i dotacji z dużych fundacji wspierających demokrację i czwartą władzę na świecie.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.