Wydanie: PRESS 05-06/2020

Globalne siły specjalne

Dziesiątki organizacji zrzeszających dziennikarzy śledczych łączą siły w rozbudowanych śledztwach i szkolą reporterów. Biorą w tym udział tylko nieliczni Polacy

Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze gospodarki i przestępstwa są międzynarodowe. Nigdy dotychczas nie było większej potrzeby prowadzenia skomplikowanych, wielonarodowych śledztw dziennikarskich” – tak powód swojego istnienia tłumaczy Global Investigative Journalism Network (GIJN). Zespoły wykonujące to zadanie nazywa dziennikarskimi „siłami specjalnymi”.

Prezentujemy zestawienie najważniejszych i najciekawszych organizacji dla dziennikarzy śledczych na świecie. Prawie wszystkie to instytucje non profit, które głównie utrzymują się z grantów i dotacji z dużych fundacji wspierających demokrację i czwartą władzę na świecie.

Krzysztof Boczek

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.