Wydanie: PRESS 05-06/2020

Aż się zepsujesz

Co robić, by zawód dziennikarza nie oznaczał, że masz szansę na ciekawe i krótkie życie?

Miejsce w raju. Przywiozę wiosnę” – napisał na Facebooku, a chwilę potem poleciał na urlop na Dominikanę. Nie przywiózł. Wkrótce w mediach pojawiła się informacja: „Zmarł Tomasz Maszczyk, dziennikarz Radia Zet. Miał 59 lat”. Czy dziennikarze odchodzą szybciej niż ludzie innych zawodów?

STRES NASZ POWSZEDNI

– Nie dysponuję danymi naukowymi na temat przyczyn zachorowalności, samych chorób czy umieralności wśród dziennikarzy. A rozważając zależności pomiędzy ich zawodową aktywnością a zdrowiem, trzeba pamiętać o zróżnicowaniu charakteru i środowisk pracy w tej profesji – zastrzega dr Elżbieta Korzeniowska, kierownik Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy, które funkcjonuje w ramach Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. – Niemniej jednak można uznać, że w pracy dziennikarza pojawia się wiele czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie – dodaje. Wśród nich, jak się wydaje, kluczową rolę odgrywa stres.

Łukasz Zalesiński

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.