Wydanie: PRESS 05-06/2020

Aż się zepsujesz

Co robić, by zawód dziennikarza nie oznaczał, że masz szansę na ciekawe i krótkie życie?

Miejsce w raju. Przywiozę wiosnę” – napisał na Facebooku, a chwilę potem poleciał na urlop na Dominikanę. Nie przywiózł. Wkrótce w mediach pojawiła się informacja: „Zmarł Tomasz Maszczyk, dziennikarz Radia Zet. Miał 59 lat”. Czy dziennikarze odchodzą szybciej niż ludzie innych zawodów?

STRES NASZ POWSZEDNI

– Nie dysponuję danymi naukowymi na temat przyczyn zachorowalności, samych chorób czy umieralności wśród dziennikarzy. A rozważając zależności pomiędzy ich zawodową aktywnością a zdrowiem, trzeba pamiętać o zróżnicowaniu charakteru i środowisk pracy w tej profesji – zastrzega dr Elżbieta Korzeniowska, kierownik Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy, które funkcjonuje w ramach Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. – Niemniej jednak można uznać, że w pracy dziennikarza pojawia się wiele czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie – dodaje. Wśród nich, jak się wydaje, kluczową rolę odgrywa stres.

Łukasz Zalesiński

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.