Wydanie: PRESS 03-04/2020

Nie chciałem być kierowcą walca

Z Piotrem Morkowskim, przewodniczącym rady nadzorczej Brand New Galaxy, rozmawia Agata Małkowska-Szozda.

Możesz już teraz powiedzieć prawdę o swoim odwołaniu ze stanowiska szefa Saatchi & Saatchi /Interactive Solutions przed trzema laty?

Pewne wartości wyznaję dogmatycznie, w bardzo wielu zagadnieniach nie idę na kompromisy, na przykład w kwestiach tego, jak się zarządza biznesem, jak się go buduje. Tak przez lata budowałem swoją firmę Interactive Solutions, tak przez jakiś czas, gdy ją sprzedałem, udawało nam się budować Saatchi & Saatchi IS. Przez dłuższy czas zarówno ja, jak i moi przełożeni w Saatchi & Saatchi mieliśmy wspólne wizje, ale po pewnym czasie te wizje się rozjechały.

Chcesz powiedzieć, że poszło o wizję, a nie o pieniądze?

W tym właśnie problem, że perspektywa rynku sprowadza się wyłącznie do pieniędzy. A prawda jest taka, że są pewne rzeczy, na które jako menedżer można się zgadzać, ale są też takie, na które nie. Pewne rzeczy można firmować swoim nazwiskiem, a innych nie. W pewnym momencie zrezygnowałem. Sam złożyłem wypowiedzenie, dużo wcześniej, zanim informacja prasowa poszła w świat.

Zatem dlaczego komunikat zawierał informację, że zostałeś odwołany? I nigdy nawet nie próbowałeś tego korygować?

Bo faktycznie zostałem odwołany ze stanowiska prezesa, ale rezygnację z pracy złożyłem sam. Nie ma nic dziwnego w tym, że firma, dbając o swój wizerunek, tak podała.

Agata Małkowska-Szozda

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.