Wydanie: PRESS 01-02/2020

Dzwonił Adam

Wymyślił format TVN 24 z politykami, paskiem informacyjnym i młodymi prezenterami. Adam Pieczyński ze stacji chciał czy musiał odejść?

Tydzień później, jako redaktor naczelny „Faktów” TVN, szef TVN 24 i dyrektor pionu informacyjnego TVN, wysłał list do pracowników: „Przed kilkoma miesiącami poczułem, że chcę, a więc, że powinienem odejść z pracy”.

– To osoba, która pod czujnym okiem Mariusza Waltera doprowadziła do niebywałego na skalę światową sukcesu komercyjnej telewizji informacyjnej. Nigdzie tak nie było, żeby już po roku działania takiego kanału stał się on dochodowy – mówi Michał Broniatowski, były członek rady nadzorczej Grupy ITI, obecnie szef Politico w Polsce.

– TVN 24 to profesjonalny punkt odniesienia w dziedzinie telewizyjnego dziennikarstwa informacyjnego. Niewątpliwie dzieło Pieczyńskiego i jego zasługa. Odszedł w trybie dość pilnym, więc zapewne było to jakoś oczekiwane ze strony inwestora bądź sprowokowane przez samego Pieczyńskiego – uważa Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. – Jednak stworzona przez niego profesjonalna formuła z pewnością jest na tyle uniwersalna, że się obroni. Pewnie przez wiele lat – stwierdza.

Maciej Kozielski

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.