Wydanie: PRESS 11-12/2018

Ranking - największe firmy medialne

Ponad 19 mld zł przychodów ze sprzedaży w 2017 roku i co najmniej 1,9 mld zł zysku netto – takie są łączne wyniki niemal 90 firm medialnych, które znalazły się w naszym rankingu przychodów firm medialnych

Zestawienie powstało na podstawie sprawozdań finansowych dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeśli dostępu do nich nie było, korzystaliśmy z dwóch innych dróg. W grupie największych przedsiębiorstw z pomocą przyszło Ministerstwo Finansów, które od tego roku publikuje zestawienia podstawowych danych z deklaracji podatkowych. Przy mniejszych podmiotach byliśmy zdani na sprawozdania za 2016 rok – pozwalają określić, na jakiej pozycji znajdowałoby się dane przedsiębiorstwo, gdyby w kolejnym roku jego obroty utrzymały się na stałym poziomie (dotyczy to spółek Infor PL i Infor Biznes, Wydawnictwa C.H.Beck, Eleven Sports Network, Fox Networks Group Poland – zaznaczone jaśniejszą czcionką). W wyjątkowych przypadkach korzystaliśmy z danych ujętych w sprawozdaniach właścicieli – tak było np. z ITI Neovision, dla którego dane publikuje TVN.

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.