Wydanie: PRESS 11-12/2018

Ranking - największe firmy medialne

Ponad 19 mld zł przychodów ze sprzedaży w 2017 roku i co najmniej 1,9 mld zł zysku netto – takie są łączne wyniki niemal 90 firm medialnych, które znalazły się w naszym rankingu przychodów firm medialnych

Zestawienie powstało na podstawie sprawozdań finansowych dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeśli dostępu do nich nie było, korzystaliśmy z dwóch innych dróg. W grupie największych przedsiębiorstw z pomocą przyszło Ministerstwo Finansów, które od tego roku publikuje zestawienia podstawowych danych z deklaracji podatkowych. Przy mniejszych podmiotach byliśmy zdani na sprawozdania za 2016 rok – pozwalają określić, na jakiej pozycji znajdowałoby się dane przedsiębiorstwo, gdyby w kolejnym roku jego obroty utrzymały się na stałym poziomie (dotyczy to spółek Infor PL i Infor Biznes, Wydawnictwa C.H.Beck, Eleven Sports Network, Fox Networks Group Poland – zaznaczone jaśniejszą czcionką). W wyjątkowych przypadkach korzystaliśmy z danych ujętych w sprawozdaniach właścicieli – tak było np. z ITI Neovision, dla którego dane publikuje TVN.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.