Dział: PRASA

Dodano: Maj 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Ziemkiewicz skazany na 4 miesiące ograniczenia wolności. Za znieważenie aktywisty

Bart Staszewski pozwał Rafała Ziemkiewicza po tym, jak ten w poście z 1 stycznia 2023 nazwał go "łachmytą, który bierze pieniądze z zagranicy za fabrykowanie oszczerstw i potwarzy na ojczyznę" (screen: YouTube/Kanał Zero)

W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uznał Rafała Ziemkiewicza za winnego pomówienia i znieważenia aktywisty LGBT+ Barta Staszewskiego.

Publicystę skazano m.in. na cztery miesiące ograniczenia wolności, co w praktyce oznacza wykonywanie prac społecznych. Wyrok jest nieprawomocny.

Ziemkiewicz pisał o "łachmycie" i "padlinie"

O wyroku sądu na platformie X poinformował Bart Staszewski, który wytoczył proces publicyście z art. 212 Kodeksu karnego.

Czytaj też: Restauratorka Magda G. oskarżona o reklamowanie alkoholu na Facebooku

"Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uznał Rafała Ziemkiewicza za winnego pomówienia i znieważenia i skazał go na 4 miesiące ograniczenia wolności, publikacje wyroku w internecie, 5.000 PLN na cel społeczny i zwrot kosztów procesu (…)" – napisał aktywista.

Staszewski pozwał Ziemkiewicza po tym, jak ten w poście z 1 stycznia 2023 roku nazwał go "łachmytą, który bierze pieniądze z zagranicy za fabrykowanie oszczerstw i potwarzy na ojczyznę".

"Życzę sobie w nowym roku doczekać czasów, gdy taka padlina będzie w życiu publicznym otaczana powszechnym ostracyzmem" – napisał w tym samym poście na platformie X Rafał Ziemkiewicz.

Czytaj też: Sąd oddalił skargę przewodniczącego KRRiT. Środki z abonamentu mają trafić do Radia Gdańsk

Dziś publicysta, skazany nieprawomocnie przez warszawski sąd, opublikował na platformie X wpis, w którym określił wyrok mianem "kolejnego ekscesu warszawskiej justytucji".

Czytaj też: TVP chce zlikwidować też internetowe kanały TVP Kultura2, TVP ABC2 i TVP Historia2

(MZD, 07.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.