Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Najwyższa Izba Kontroli ujawni dziś wydatki reklamowe spółek Skarbu Państwa. Tutaj transmisja

NIK zapowiedział bezpośrednią transmisję ze swojej konferencji

Najwyższa Izba Kontroli ujawni dziś wyniki audytu wydatków spółek Skarbu Państwa i ich fundacji. Chodzi m.in. o wydatki reklamowe, które największe państwowe spółki lokowały w mediach. Link do transmisji z konferencji prasowej poniżej.

Sam temat konferencji prasowej zapowiedzianej na godzinę 11 to "Wybrane wydatki spółek z udziałem Skarbu Państwa i fundacji tworzonych przez te spółki oraz gospodarka finansowa i realizacja celów statutowych fundacji tworzonych przez te spółki". Ale już nieoficjalnie wiadomo, że prezes NIK Marian Banaś chce pokazać, w jaki sposób poprzednia władza dofinansowywała przychylne sobie media za pomocą pieniędzy spółek Skarbu Państwa.

Czytaj też: Portale Funduszu Sprawiedliwości ministra Ziobry po utracie finansowania zawieszają działalność

Chodzi tu nie tylko o prawicowe tygodniki, w których pojawiały się m.in. reklamy polskiego uzbrojenia (np. dział samobieżnych), ale również o największe polskie wydawnictwa i grupy medialne, do których trafiały zlecenia reklamowe państwowych spółek. Raport obejmie również wydatki fundacji powoływanych przez SSP, a w szczególności zgodność tych wydatków z celami statutowymi. Tu w grę wchodzą m.in. konkursy i akcje medialne organizowane w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Konferencja NIK rozpocznie się dziś o godz. 11. Transmisja poniżej:

Czytaj też: Oficjalne zarobki Klarenbacha, Kani, Rachonia i Popek w Polskim Radiu. Sporo

(PAR, 16.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.